Jarní Palestra Kbelská 10 otvírá registraci a bude akademickým šampionátem

První akademický šampionát v silničním běhu. Mírně pozměněná trať umožňující početní pole i další zrychlení. A další novinky chystá tradiční „otvírák“ běžeckého jara. Registraci pro rok 2013 otevřel právě teď.

Přihlášení do konce roku (přímo u nás skrz položku SYSTÉM v menu) získají v prvních dvou nadcházejících měsících k zátěžovému testu na Vysoké škole tělovýchovné a sportovní Palestra v Praze zdarma test inbody (více na http://inbody.webnode.cz/) a tím ušetří 200 Kč.

Hlavním lákadlem je však samotný běh. Nyní 27. ročník se koná 2. března jako už klasická premiéra známého seriálu Mizuno Running Cupu.

„Získali jsme status prvního akademického mistrovství v silničním běhu,“ říká Kamila Bulířová z organizačního týmu Palestra. Za akademiky zde počítají studenty denního i dálkového studia do 28 let. Také se mírně upravuje trať. „Start bude přímo u radnice v Kbelích, tím se rozšíří kapacita prostoru s vyznačenými časovými koridory a omezí mírně zbrzdění na prvních metrech. Naopak protáhneme cílovou rovinku i prostory za ní, aby nedocházelo k tlačenicím po doběhu,“ dodává Petr Hedrlín, šéf organizačního týmu.

Počet účastníků však není neomezený, v tuto chvíli se předběžně počítá s rovnou tisícovkou. Tím by měl padnout rekord 822 běžců z tohoto roku, kdy Zlatý klub českých vytrvalců při Českém atletickém svazu ocenil Palestra Kbelskou 10 mezi top deseti závody roku.

Chystá se opět bohatý doprovodný program, závod dětí, masáže zdarma v rámci studentské praxe.

Trať už v tomto roce odstranila stoosmdesátistupňovou otočku. Odměnu přinesly výkony elitních domácích běžců. Monika Preibischová zaznamenala časem 34:34 nejlepší český výkon roku na českém území. A hned druhý, svůj nejlepší, pak přidala pozdější maratonská olympionička Ivana Sekyrová 34:40. Pro zajímavost, ještě mezi šedesátníky zůstává výkonem roku čas 37:12 Jana Korytára právě ze Kbel.

Další informace získáte na http://palestrakbelska10.webnode.cz/

Běh a sport nás provází většinu našeho života, ať už je aktivní či pasivní. Spousta z nás sportuje ať už pro zdravý životní styl, či adrenalin. Pokud máte svůj oblíbený sport či klub, proč nenavštívit stránky bwin, které Vám nabídnou kurzy na 90 různých sportovních klání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru