Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu 2019

sobota 2.11.2019, Štafetový ½ maraton firem, rodin, přátel a mládežnických smíšených štafet

výsledky online

dětské běhy pdf

Úseky 1/2M štafet podle času

Více než 650 běžců se představilo při jubilejním, XX. ročníku Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka, který se konal v sobotu 2. listopadu.

Závod se zázemím, startem a cílem u Městské sportovní haly viděl od nejmenších dětí až po zasloužilé běžce skvělé výkony od ranního startu první kategorie, až do odpoledního vyhlášení. Jako první se na start již v 8 hodin postavili běžci na maratón a půl, a to jak jednotlivci, tak i štafety. Na šesti kolech mezi Otrokovicemi a Napajedly, a závěrečným doběhem strávili celé dopoledne, a někteří i déle. Dokončili všichni startující, což při silném jižním větru podél Moravy je obdivuhodné. Vítězi se stali mezi muži Kolařík (Slečinky Napajedla – 5:15:50), mezi ženami Dunajská (5:43:57), v mix štafetě pak manželská dvojice Hrdinová-Hrdina (AK Perná – 4:18:19)a v dámské štafetě Skřivánková-Lipovská (Continental Barum – VFC SLM – 5:20:21). Kromě mužské kategorie jsou dosažené časy novými traťovými rekordy.

V průběhu dopoledne se v několika kategoriích postavili na start mládežnické kategorie, kde soutěžilo celkem 125 mladých atletů. Na tratích od 250 m do 2850 metrů mezi medailisty patřili v kategorii atletická školička Anna Šimová z domácí TJ Jiskra Otrokovice, Ema Čablová, a Julie Novotná, taktéž TJ JO v dívkách, v chlapcích pak Jonáš Fojtík (TJ JO),Zdeněk Marušák, a Tomáš Tureček (TJ JO), v minipřípravce Emily Holková (Atletika Slavkov u Brna), Zuzana Železníková (Biatlon Halenkovice) a Sabina Prchlíková (Kanoistika ONV), u chlapců pak Jan Olšák (Atletika Holešov) Šimon Meravý a David Holub (oba TJ Jiskra Otrokovice). V mladší přípravce si pro ceny a medaile za první tři místa doběhli Alžběta Palúchová, Šárka Juřenová (obě Biatlon Halenkovice), bronz brala Veronika Vítková z domací TJ Jiskra. Mezi chlapci všechny stupně vítězů obsadili domácí, v pořadí Marek Kunčar, a Ondřejové Meravý a Vančík. Starší přípravku opanovala slovenská závodnice Anabel Beláková z AK Spartak Dubnica nad Váhom před Monikou Trojancovou (Orel Vyškov) a Kláro Andrýskovou (TJ JO). V chlapcích byli na stupních domácí Jan Vítek a Metoděj Zvoníček, mezi ně se vklínil Vojtěch Tischer, (Kanoistika ONV). V mladším žactvu byli opět úspěšní otrokovičtí, anna Hudečková (Gymnázium Otrokovice), Sára Andrýsková (TJ JO) spolu s Nikolou Balcarovou (Kanoistika ONV), mezi hochy zvítězil domácí Tomáš Holub, třetího dalšího otrokovického atleta Marka Zimáka těsně ve finiši porazil Samuel Punge z SK Přerov.Ve starších žačkách se představily jen dívky, a všechny tři medaile vzaly domácí v pořadí Barbora Buršíková, Nicol Samohýlová a Kateřina Nekorancová. Posledními mládežnickými kategoriemi pak byl dorost, mezi dívkami byla jediná účastnice Iveta Trojancová z Orlu Vyškov, v chlapcích mnohem početnější pole opanovali Martin Holub, David Šimek a Lukáš Budík, všnchni z domácí TJ Jiskra Otrokovice.

V 10:30 byl odstartován závod štafet, a na startu jich bylo rekordních 73. Vítězem se stala štafeta Retro repre, složená z bývalých vynikajících československých vytrvalců Atily Baruse, Róberta Štefka a Vlastimila Bukovjana, v čase 1:18:47, druhá celkově a jako první mládežnická pak přiběhla štafeta TJ Jiskra Otrokovice-oddíl atletiky (Mrlík, Šimek, Kuchmister, Staněk, Buršíková, Budík, Holub) s výkonem 1:22:31.

Hlavní závod, Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka měl start ve 13:15, byl zahájen uctěním památky našeho doktora a také předáním narozeninových kytic jeho manželce, Elišce Podmolíkové, a jeho kamarádovi a atletickému souputníkovi, legendě otrokovické atletiky Josefu Bukovjanovi. Na start vyslal pole 131 běžců další spoluběžec doktora, Jiří Košík. Od začátku se pole na tříkilometrovém okruhu na Baťově roztáhlo, když tempo diktovali běžci z Keni Noliwa a Kiptmu, kterým sekundoval obhájce loňského vítězství Cherutich z Bahrajnu. Ze zbytku pole se brzy oddělil nejlepší z českých závodníků Kohut, násladovaný skupinou, ve které se držely dvě keňské reprezentantky Jepchumba a Mbatha, kterým pomáhali držet tempo Vejmelka s F. Vabrouškem. Ve skupině kolem 15. místa pak využívala podpory mužů nejrychlejší češka Ďurdiaková.

Silný vítr na otevřené straně okruhu na stezce bohužel ovlivnil celkový výsledek, protože po spolupráci na čele se vydal na pouť za traťovým rekordem Sakong Noliwa z Benedek teamu, ale v cíli mu časem 1:05:19 chybělo 20 vteřin k traťovému rekordu, téměř stejný, 19 sekundový odstup od českého traťového rekordu měl celkově čtvrtý Jan Kohut (FENIX SPORT BLANSKO – 1:09:01) Ještě o větší smůle může mluvit vítězka ženského závodu, Nelly Jepchumba (Benedek team – 1:13:50), které za traťovým maximem zaostala o pouhých 14 sekund, když neudržela tempo druhého a třetího čecha v pořadí Daniela Vejmelky (bez oddílu) a Filipa Vabrouška z AK Zlín. Kdo se naopak mohl radovat z nového traťového rekordu, a navíc jeho významného posunu byla Tereza Ďurdiaková z Posilovna Průvan/AK Olymp Brno, která ustanovila nové české maximum na 1:21:01, obsadila celkové 3. místo a rekord posunula o více než dvě a čtvrt minuty. Jako další dvě nejlepší české závodnice ji doprovodily na stupně vítězů Kateřina Hálová z AK Zlín a Alena Kriklová z AK Slovan Moravská Třebová. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru