Slapy Trail Maniacs 2019

IMG_2028

sobota 19.10.2019, Trailový terénní značený závod jednotlivců v okolí slapské přehrady. V rámci závodu budou dva měřené rychlostní úseky. 

výsledky online

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Jedna odpověď

  1. Nádherný závod, samozřejmě i díky počasí, značně až extrémně těžký profil, místy hraničíci s přijatelným bezpečím běžců a dovolím si říci totálně podělaný neskutečně diletantským značením na důležitých a pro účastníky tedy podstatných místech trati = křižovatkách a odbočkách z cest do volného terénu. Tady “mlíko” prostě nefunguje, zvláště pak, je li zavěšeno mimo zorné pole běžce, na stromě 2 m vysoko a ještě ve svahu. Rovněž při totální změně pohybu běžce (u sochy svatého) někdo pověsil mlíko tak, jako by závodníci měli mít oči i vzadu. A tak jen díky dobrým lidem jsem neskončil neznámo kde. Ono to vypadá zcela jinak pro značkaře a jinak pro závodníka, který s ohledem na terén má “přikovány” oči k podkladu a očekává značení tam, kam se dívá. “Mlíko” přivázané ke kmeni stromu, visící nehnutě, jako oběšenec, není prostě vidět. Navíc nápad značit černým páskem a hned zase červenobílým, ponechám raději bez komentáře. Řekl bych, že by se značkaři měli jít poučit na nějaký jiný ultra trail a doporučoval bych “Saar challenge” v Hlinsku. Zde 70 km dlouhou trať značí jeden nebo dva lidé a po závodě zase vše sklidí.
    Doporučoval bych neplýtvat “igelitem”, ale vyrobit směrové šipky nebo použít spray či vápno. Mě toto neodborné značení stálo min. 30 minut ztráty a zbytečně naběhané kilometry navíc. Takže díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *