Slapy Trail Maniacs 2019

IMG_2028

sobota 19.10.2019, Trailový terénní značený závod jednotlivců v okolí slapské přehrady. V rámci závodu budou dva měřené rychlostní úseky. 

výsledky online

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Jedna odpověď

  1. Nádherný závod, samozřejmě i díky počasí, značně až extrémně těžký profil, místy hraničíci s přijatelným bezpečím běžců a dovolím si říci totálně podělaný neskutečně diletantským značením na důležitých a pro účastníky tedy podstatných místech trati = křižovatkách a odbočkách z cest do volného terénu. Tady “mlíko” prostě nefunguje, zvláště pak, je li zavěšeno mimo zorné pole běžce, na stromě 2 m vysoko a ještě ve svahu. Rovněž při totální změně pohybu běžce (u sochy svatého) někdo pověsil mlíko tak, jako by závodníci měli mít oči i vzadu. A tak jen díky dobrým lidem jsem neskončil neznámo kde. Ono to vypadá zcela jinak pro značkaře a jinak pro závodníka, který s ohledem na terén má “přikovány” oči k podkladu a očekává značení tam, kam se dívá. “Mlíko” přivázané ke kmeni stromu, visící nehnutě, jako oběšenec, není prostě vidět. Navíc nápad značit černým páskem a hned zase červenobílým, ponechám raději bez komentáře. Řekl bych, že by se značkaři měli jít poučit na nějaký jiný ultra trail a doporučoval bych “Saar challenge” v Hlinsku. Zde 70 km dlouhou trať značí jeden nebo dva lidé a po závodě zase vše sklidí.
    Doporučoval bych neplýtvat “igelitem”, ale vyrobit směrové šipky nebo použít spray či vápno. Mě toto neodborné značení stálo min. 30 minut ztráty a zbytečně naběhané kilometry navíc. Takže díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *