V Praze se stále závodí na běžkách, vytrvalce čekají ceny

O víkendu na kolo, nebo na koupačku k moři – v televizním přenosu ze Soči. A ve středu zase na sníh, do Prahy!  Ve  Skiparku Chuchle se stále lyžuje a chystá se další ze závodů Pražského poháru v běhu na lyžích.

„Přestože bývá přes den na slunci až patnáct stupňů, v noci přituhne a nám se drží udržet zasněžené tratě,“ říká Martin Dvořák z firmy SportGroup.cz, která provozuje lyžařský areál na dostihovém závodišti v Chuchli, ale také v Olympijském parku na Letné.

Při letošní premiéře Pražského poháru v Chuchli před třemi týdny zvítězili známí lyžaři, kvalitní laufař Pavel Ondrášek a Lucie Charvátová, členka české štafety na loňském mistrovství světa ve Val di Fiemme. Následující dvě středy závodili desítky lyžařů všeho věku, kategorií i adres bydliště v letenském Olympijském parku.

A 26. února se závodní adrenalin vrátí znovu k Vltavě do Chuchle. K dispozici je rolba na údržbu tratí, stále tu je v provozu půjčovna materiálu a můžete si objednat instruktora. Kalendář lyžařských závodů v horských střediscích se v průběhu (ne)zimy čistí, jen v Praze zůstává. „Pořád je velký zájem, jezdí sem i lidé z Krkonoš, nebo Jizerek,“ těší Dvořáka, bývalého mistra světa v kvadriatlonu a reprezentanta v plavání nebo triatlonu. „Ti, kdož se účastní pravidelně a absolvují náš kompletní letošní program, dostanou zajímavé ceny,“ dodává.

Takže nezapomeňte: opět středa v Chuchli na běžkách, start dětských kategorií 17, dospělí 18.30. Přihlásit se můžete s předstihem na system.sportovniservis.cz

Bližší informace o provozu lyžařských tratí v Chuchli najdete na www.skiparkchuchle.cz

Tomáš Nohejl

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru